top of page

אדריכלות בסגנון כפרי

אדריכלות בסגנון כפרי

סגנון עיצוב כפרי

סגנון עיצוב כפרי מתאפיין בשימוש נרחב בעץ. אדריכלות בסגנון כזה משלבת למשל בין עץ טבעי, גושני וסינתטי והיא יכולה להתאים למגוון רחב של דירות ובתים פרטיים. נוסף על כך, יש גם משרדים שבהם אדריכל עשוי להמליץ על סגנון כפרי במטרה להבליט את ערכי המותג או המוצר וכדי ליצור סביבת עבודה נעימה.

השימוש בעץ אינו חדש אך אדריכלות בסגנון כפרי היא חלק מתחום שמתעדכן ומשתנה כל הזמן. ראשית, את השינוי ניתן לראות בעיקר באופן שבו הסגנון הכפרי משתלב בעיצוב מודרני. אם בעבר נהגו אדריכלים להשקיע בהיבט האסתטי בלבד, הרי שכיום יש משמעות גדולה מאוד גם לפונקציונאליות. שנית, העצים עצמם נבחרים בקפידה ועולים בקנה אחד עם הסטנדרטים של בעלי הבתים והמשרדים.

 צור קשר    054-569-5559     

ההודעה נשלחה בהצלחה

אדריכלות | הבית שלך לייעוץ אדריכלי

אם תמיד רצית לשלב בין מקצועיות, זמינות ומהירות גם בפרויקטים שקשורים לענף הבנייה – הגעת למקום הנכון. כעת רק נותר לך ליצור קשר עם נציגי מאיה אדריכלות ולקבל שירותי קונסטרוקציה מובילים. 

אדריכלות | הכל מתחיל בתכנון נכון

הדרך ליישם את העקרונות המנחים של אדריכלות בסגנון כפרי היא לתכנן בקפידה את תהליך הבנייה או השיפוץ. כך למשל בתים שמעוצבים בסגנון כפרי מתאפיינים במרחבים גדולים, אך לא תמיד יש לכך מקום. במקרים אלו התפקיד של אדריכל הוא להמליץ לבעלי הבתים מה לעשות על מנת לקבוע סדר עדיפויות ולדאוג שהשפה העיצובית תתחבר לסגנון המשפחה.

רוצה להגדיר תקציב? יש לנו תכנית בשבילך

המקור לאדריכלות בסגנון כפרי היא הבתים הפרטיים שנבנו באירופה, כאשר סביבם חוות פתוחות ושטחי מרעה. מטבע הדברים, שטחים אלו כמעט שלא קיימים בעידן המודרני – אבל זה לא אומר שאי אפשר לבנות בית בסגנון כפרי בפריסה רחבה על פני קומת הקרקע. אם למשל שומרים על ערכים של צורניות, תכנון סימטרי וחלונות שממוקמים אחד מעל השני, מקבלים תכנון אדריכלי שבו אגפי המבנה זהים בצורה ובפרופורציה ולכן ממשיכים את המאפיינים של הסגנון הכפרי המקורי.

באופן עקרוני, אפשר לומר שהמאפיינים של אדריכלות בסגנון כפרי כוללים קווים ישרים ונקיים. הצבעוניות של בתים כאלה היא בבסיסה מונוכרומטית והשימוש הבולט הוא בגוונים בהירים וקרים.

עיצוב כפרי.jpg
אדריכלות חכמה | כיצד השימוש בעץ משפיע על התוצאה הסופית?

כמו כן, לצד גווני חום שונים, ניתן לראות בתכניות אדריכל לסגנון כפרי גם דגש על שילובי תכלת, אפור וירוק. כאן המטרה היא לרענן את המראה הסטנדרטי של הסגנון הכפרי ולשמור עליו משפחתי ועדין. מנגד, במשרדים כמעט שלא מוצאים את הגוונים הללו אלא מנסים לחבר את החום לצהוב, כתום ואדום. 

מלבד הצבע, השימוש בעץ משפיע על התוצאה הסופית גם בגלל העמידות. אדריכלות בסגנון כפרי מאפשרת לקבל תוצאה עמידה וחזקה למשך שנים רבות. לאחר התקנה חד פעמית של הריהוט והאלמנטים הדקורטיביים, כל שנותר הוא לתחזק אותם. את התחזוקה של מוצרי העץ והמשטחים ניתן לבצע בעזרת מטלית לחה, חומרי ניקיון ייעודיים וכן הלאה. מבחינת בעלי בתים ומשרדים, התחזוקה מייצגת יתרון משמעותי של אדריכלות בסגנון כפרי ודרך טובה לחסוך בזמן ובהוצאות.

לרוב, השימוש בעץ הוא זה הקובע את המאפיינים הייחודיים של אדריכלות בסגנון כפרי בהשוואה לסגנונות אחרים.

ראשית, העץ הוא מטבעו חומר גלם חום שמעביר תחושה אינטימית, משפחתית, חמה ומרגשת. בעזרת העץ אפשר לשדרג בתים ישנים ולהפוך אותם למתאימים עבור מגורי משפחה, כמו גם לשפץ דירות קטנות כדי לנצל טוב יותר ובזול את חלל הפנים. 

שנית, הצבע החום של העץ מגיע בספקטרום רחב של גוונים. העץ הקלאסי למשל מתאפיין בחום כהה ומתאים לעיצוב מטבחים וחדרי שינה, בעוד העץ הבהיר יכול להתכתב עם הצרכים של לקוחות בחלל החוץ, במרפסת ובגינה. לשם השוואה, אדריכלות בסגנון כפרי שמיושמת במשרדים וחללי עבודה תתבסס בדרך כלל על עץ מהגוני שנתפס כאקסקלוסיבי ומיוחד.

אדריכלות מגוונת | שילובי עץ עם חומרים
אחרים בסגנון בסגנון כפיר 

אפשרות אחרת לשלב את העץ עם חומרים אחרים מקבלת ביטוי בבתים ובמשרדים שבהם הרצפה עשויה בטון חשוף. זה אמנם חורג מעט מכללי המפתח של אדריכלות בסגנון כפרי, אך המטרה היא כאמור לענות על צרכי הלקוחות. אם מערבים בשלב מוקדם אדריכל מקצועי ומקבלים ממנו הנחיות מדויקות, הסגנון הכפרי על שלל יתרונותיו יכול להישמר.

אדריכל מקצועי יכול ליישם את החזון של הלקוח גם בתוך המסגרת של הסגנון הכפרי. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אף סגנון עיצוב אינו לגמרי מוגבל. השאיפה היא לפיכך לשתף פעולה בין העקרונות המנחים של כל סגנון עיצוב – לבין מה שהלקוח מצפה לקבל. את אותו עיקרון ניתן להפעיל גם בבתים פרטיים, גם בחללים מסחריים גדולים וגם במשרדים קטנים.

כמו כן, בבואנו  לדון באדריכלות בסגנון כפרי – בחלק ניכר מהפעמים נזכיר חומרים טבעיים נוספים, ובהם אבן, בריקי, גגות רעפים וכדומה. אלו חומרים שמתאימים מאוד לסגנון העיצוב הכפרי גם ברמה האדריכלית והתכנונית וגם ברמה הדקורטיבית. אם גם משלבים אותם בצורה נכונה בחלל החוץ והפנים, שומרים על קווים מרכזיים של סגנון עיצוב כפרי ויוצרים רושם ראשוני שאי אפשר להתעלם ממנו.

ישנן דוגמאות רבות לשילובים מוצלחים בין עץ לבין חומרי גלם אחרים תחת סגנון האדריכלות הכפרי. בין היתר, ניתן לראות זאת במוצרי הפרזול שמתחברים לרהיטי העץ ומגוונים אותם. מוצרי פרזול ובהם ידיות, גלגלים, צירים וזוויות מיוצרים ממתכת אך הם מתאימים מאוד לאדריכלות בסגנון כפרי של המטבח והסלון. אם רוצים עוד יותר לרענן את הסגנון המקורי, מה שאפשר לעשות הוא לשלב בתוכו זכוכית.

אף פעם לא מאוחר מדי לבחור בסגנון הכפרי
לבחור בסגנון הכפרי.jpg

החדשות הטובות עבור בעלי בתים פרטיים הוא שניתן לשלב אלמנטים המכתיבים סגנון עיצוב כפרי גם במהלך שיפוץ. במילים אחרות, אף פעם לא מאוחר להכניס את העקרונות המנחים של אדריכלות בסגנון כפרי אל הבית או המשרד. כל מה שצריך לעשות הוא לבחור שפה עיצובית שמתכתבת עם הערכים ועם סדר העדיפויות – ולתת למומחים לדאוג לתכנון אדריכלי מקיף מ-א' ועד ת'.

רוצה לשמוע פרטים נוספים? אנו במאיה אדריכלות וקונסטרוקציה מזמינים אותך להתייעץ עם אדריכל מנוסה ולקבל הצעת מחיר מסודרת.

CALLACT.png
bottom of page