top of page

מהנדס בניין

מהנדס בניין - מאיה אדריכלות וקונסטרוקציה

חברת "מאיה אדריכלות וקונסטרוקציה" הוקמה על מנת לתת ללקוחותינו את התכנון היעיל, המהיר והמשתלם ביותר תוך היצמדות לרצונות הלקוח וללא שינויים באדריכלות.

ריכוז ייעוץ מהנדס בניין תחת קורת גג אחת הופכים את "מאיה אדריכלות וקונסטרוקציה" למקום שבו מתחיל פרויקט הבניה הבא שלך.

החזון שלנו הוא להציע לאנשים כמוך מגוון רחב של סוגי תכנון, על מנת לחסוך לך זמן וכסף. במקביל, אנו מתמחים בהתאמת קונסטרוקטור ופרויקטים לצרכי הלקוחות ובדגש על יעילות, מקצועיות וזמינות מלאה.

מהנדס בניין - מקצועיות

בראש ובראשונה אצלנו בחברה שמים דגש על מקצועיות מלאה בכל המדובר בשלד הבניין. הקונסטרוקטור בוחן כי אין פגמים במבנה, בהרכב הבניין וביציבותו. אם כן, מלבד העובדה שללא אישור ממנו לא נקבל היתר בנייה, הרי ששיקול הדעת שלו הוא עניין של חיים ומוות. לכן, בבוחרנו מהנדס קונסטרוקציה לביתנו, חשוב שנזכור מספר דברים.

יש לבחור קונסטרוקטור מנוסה

מומלץ לבחור קונסטרוקטור בעל לפחות חמש שנות ניסיון בתחום הבנייה. לרוב יעבוד איש המקצוע שלכם זמן רב במשרדים מקצועיים ויצבור ניסיון. מומלץ לבחון באילו משרדים עבד והאם לקח פרויקטים דומים לבית הפרטי שלך.

אצלנו במאיה אדריכות וקונסטרוקציה ניתן למצוא מהנדסים בעלי ניסיון רב לאורך השנים, עם מגוון רחב של פרויקטים.

Buying a House

ההודעה נשלחה בהצלחה

מהנדס בניין - ליווי מקצועי ואיתך לאורך כל הדרך

אנו במאיה אדריכלות וקונסטרוקציה לוקחים חלק אקטיבי בפרויקט שלך ונשמח לתת ייעוץ לשאר המתכננים במבנה, אדריכלות, אינסטלציה, חשמל, מיזוג אוויר, כך שכלל התכנון והעבודות יבוצעו בתיאום מושלם ולשביעות רצון הלקוח, תוך התחייבות למקצועיות, זמינות והגינות.

יש לבחור קונסטרוקטור מנוסה.jpg

הכשרתנו:

כדי לקבל חוות דעת של מומחה שעבר הכשרה, חשוב שנבחן שהכשרתו ספציפית ומתאימה לפרויקט שהבית שלך זקוק לו, אצלנו בחברה ישנם מהנדסים בלי תואר ראשון B.Sc. מהאוניברסיטאו המוכרות בארץ.

מהנדסים בעלי הכשרה

אחרי הכול, חייך וחיי משפחתך מופקדים בידיו. לכן, זהו הזמן המתאים לבדוק האם המהנדס רשום ברשם המהנדסים והאדריכלים ואכן בעל הכשרה מתאימה לתכנן את ביתך, מומלץ לדרוש לראות רישיון ולוודא כי הוא בתוקף.

המלצות

מומלץ לפנות אלינו ולבקש המלצות מלקוחות קודמים, בעיקר כאלו שמשתמשים במבנה תקופה ארוכה ויכולים לבחון את איכות העבודה לאורך זמן, ולבקש את חוות דעתם. ניתן ואפילו נשמח לקשר אליכם את לקוחותנו הקיימים ולקבל המלצות, בנוסף ניתן להיכנס לקישור המלצות באתר.

 צור קשר    054-569-5559     

ההודעה נשלחה בהצלחה

החל באינסטלציה וחשמל וכלה בעיצוב פנים והום סטיילינג  – כמו גם מחזיקים בניסיון נרחב והכשרה ענפה בתחום הקונסטרוקציה.

לפרטים נוספים, לתיאום פגישת ייעוץ ולסיוע בכל צרכי התכנון והעיצוב לבית הפרטי החדש שלך, אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר ונשמח ללוות אותך בכל שתזדקק לו.

מאיה אדריכלות 

וקונסטרוקציה לרשותך

אוריה חמרה, מייסדת החברה, עוסקת בתחום שנים רבות והינה בעלת תואר ראשון בהנדסה אזרחית B.Sc. מטעם אונ' בן גוריון, ותואר שני M.E. בהנדסת בניין מאת הטכניון.

החברה תלווה אותך בכל תהליך הבנייה באופן צמוד משלב התכנון ועד לקבל כל ההיתרים עד לקבל טופס 4. מלבד ייעוץ קונסטרוקטור איכותי ומגובה בידע וניסיון רב, אנו מספקים מענה רחב היקף ומגוון ומשמשים כ-One Stop Shop לכל צרכי הבניין שלך.

מהנדס בניין לבית פרטי

מדוע יש צורך בשירותי הנדסת בניין במהלך בניית בית פרטי? איזה שירותים מציע מהנדס בניין מוסמך? באיזה שלבים מערבים את המהנדס והאם יש הבדל בין בתים פרטיים, רבי קומות ותכנון שכונות מגורים?

בית פרטי מאפשר לגברים ונשים להגשים חלום ולהביא לידי ביטוי את החזון שלהם לגבי סביבת המגורים ואיכות החיים. בניגוד לדירה בבניין מגורים משותף, בית פרטי מתוכנן מלכתחילה בהתאמה אישית לצרכי הלקוחות ולפי לוח זמנים ספציפי. יתרה על כך, תכנון נכון של הבית מאפשר להמשיך להשתמש בו גם כאשר המשפחה גדלה. התנאי היחיד לניצול היתרונות הללו של בית פרטי הוא לערב את אנשי המקצוע המתאימים ובראשם מהנדס בניין מוסמך.

החשיבות של שירותי הנדסת בניין

בשביל להבין את התפקיד של מהנדס בניין לבית פרטי צריך לחזור אחורה למאפייני המקצוע. ראשית, יש להפריד בין הנדסה אזרחית שעוסקת בתכנון, תכן וביצוע של מבנים ומערכות לצרכי התעשייה והציבור לבין הנדסה שעוסקת בתכנון שלד וחוזקו. שנית, כדאי לדעת שמהנדס בניין, שמכונה גם "קונסטרוקטור" משמש גורם מפתח בצוות היועצים של האדריכל. נוסף על כך, החשיבות של שירותי הנדסת בניין נובעת מהשירותים שניתנים על ידי המהנדס בשטח.

הבית שלך בידיים טובות

עם מאיה אדריכלות וקונסטרוקציה יהיה לך קל לדעת שהבית שלך בידיים טובות. אנו מספקים מענה מקיף לאנשים כמוך שזקוקים לתכנון קונסטרוקטיבי ואדריכלי ומאחורינו שורה ארוכה של פרויקטים מוצלחים. אצלנו מבינים את החשיבות של הבית הפרטי עבורך ואת המשאבים שהשקעת בו, לכן נעשה הכל על מנת לעמוד בציפיות.

מהנדס בניין | תפקידו

מהנדס בניין מייעץ לאדריכל או למתכנן הערים והאזורים, אך הוא גם הגורם שעומד לרשות בעלי בתים פרטיים בשלבים המוקדמים של הכנת התכניות. בתוך כך, התפקיד של המהנדס הוא להעריך את החוזק של מבני מגורים ולהביא בחשבון את היציבות, הביסוס והעמידות בהטרחות כגון רוח ורעידות אדמה. כמו כן, במהלך תכנון קונסטרוקציה בתים פרטיים מחייבים חוות דעת של מהנדס על שיקולי חיסכון במשקל ועלות וכמובן שיקולי ביצוע.

שיתוף פעולה בין המהנדס וגורמים אחרים

מהנדס בניין עם רקע בתחומי אדריכלות וקונסטרוקציה יכול להשתמש בניסיון שעומד לרשותו כדי לשתף פעולה עם גורמים אחרים. זה ניכר בהנדסת בניין עבור בתים פרטיים ובתי יוקרה שמוקמים על שטח נקי, אך רלוונטי גם בתהליכי שיפוץ לבתים קיימים. בין היתר, מטרת שיתופי הפעולה עם גורמי אדריכלות או יועצי שלד היא לסייע בעריכת סקרים ובדיקות קונסטרוקציה. לבסוף, אלו הפרטים שמסייעים לבעלי בתים פרטיים לתכנן את הפרויקט ולעמוד במסגרת התקציב.

הבדלים בין סוגי מבנים וקונסטרוקציות

מבחינת הסמכה לא אמורים להיות הבדלים בין סל השירותים שניתנים על ידי מהנדס בניין עבור פרויקטים של הקמת בתים פרטיים, רבי קומות או שכונות מגורים. בפועל, הבדלים אלו נוצרים על רקע צבירת הניסיון וההתמחות של המהנדס. במילים אחרות, ככל שיש למהנדס יותר ניסיון עם בתים פרטיים – כך עולה הסיכוי שהתכניות שלו יתאימו ללקוחות, למסגרת התקציב וללוח הזמנים שעל הפרק.

ייחודיות של בדיקת יציבות

בבית פרטי

היציבות של הבית הפרטי צפויה להשפיע על בטיחות הדיירים והסביבה. על ידי מעורבות מוקדמת של מהנדס בניין שמתמחה בבתים פרטיים, ניתן לשלב בין ביקורת טיב הנדסית לבין בדיקת יציבות מבנים לרעידות אדמה. כמו כן, יש מקרים שבהם נדרשות בדיקות קרקע בגלל סיכונים שקיימים באזורים מסוימים ברחבי הארץ: בצפון, במרכז ובדרום. בכל אחת מהסיטואציות הללו, המעורבות של מהנדס בניין היא עניין קריטי עבור הצלחת הפרויקט.

התנהלות של בעלי שטח פרטי מול הרשויות

הנושא הספציפי של התנהלות מול הרשויות מהווה גם היא אתגר עבור אנשים פרטיים שמתכננים לבנות בית פרטי. על פניו, רק קבלנים ויזמים נדרשים להתנהל מול ועדות הבנייה המקומיות והמחוזיות. בפועל, התנהלות כזו היא חובה כאשר רוצים לבנות מבנים חדשים, לשנות את הייעוד של המבנה הקיים או להרחיב ולשפץ בתי יוקרה.

שירותים בולטים שניתנים על ידי המהנדס

הבעיה העיקרית מבחינת אנשים שמתכננים לבנות בית פרטי נובעת מחוסר היכרות עם דרישות החוק. בשלבים מוקדמים של הפרויקט כדאי להתייעץ עם מהנדס בניין כדי לתכנן ולכתוב תכניות קונסטרוקציה, אך מהר מאוד הפרויקט מגיע לשלבים שבהם נדרשים שירותי ייעוץ הנדסי וחישובים סטטיסטיים. יתרה על כך, בבניית בתי יוקרה פרטיים צריך לבצע בדיקת יציבות מבנים לפי סוג השטח והקרקע.

שירותי הנדסה לפיקוח על פרויקט בנייה

בניית בית פרטי היא מטבע הדברים תהליך ארוך שבו משתתפים סוגים שונים של אנשי מקצוע ובעלי מלאכה. מבחינת האדם הפרטי שמשלם על הפרויקט, הפתרון הטוב ביותר הוא להעסיק מהנדס בניין לפיקוח וניהול של הפרויקט. הידע של המהנדס והניסיון עם בתים פרטיים מאפשרים לו להציע שירותי ניהול פרויקט בנייה בעלות משתלמת ולבצע פיקוח הנדסי בשלבים המכריעים. כמו כן, מהנדס בניין מוסמך להציע ליווי וסיוע לקבלת רישוי והיתרי בנייה.

תחושת ביטחון בזכות מעורבות המהנדס

ברמה האישית, מהנדס בניין הוא לעיתים קרובות הגורם היחיד שעמו אנשים פרטיים מרשים לעצמם להתייעץ בחופשיות. בגלל המורכבות של בניית בית פרטי ולאור המשאבים המושקעים בתהליך, רוב האנשים רוצים לדעת שיש להם על מי לסמוך. במקרים אלו, המהנדס מייצג את האינטרסים של בעל הבית מול שאר בעלי המקצוע ובכך הוא מספק עבורו שירות יעיל ומשתלם.

כאן בשביל הפרויקט שלך

אדריכלות בית פרטי היא ככל הנראה הפרויקט המשמעותי ביותר שיצא לך לעסוק בו. בסיטואציה רגישה כזו - אנו ממליצים לך לערב את המומחים של מאיה אדריכלות וקונסטרוקציה ולקבל התחייבות למקצועיות, מהירות וזמינות. כעת רק נותר להשאיר פרטים באתר ונדאג שיעמוד לרשותך מהנדס בניין מוסמך ומקצועי בהקדם האפשרי!

מהנדס בניין - מאיה אדריכלות.png
מהנדס בניין.png
מהנדס בניין לבית פרטי.png
CALLACT.png
bottom of page