top of page

אדריכלות בסגנון קלאסי

אדריכלות בסגנון קלאסי

אדריכלות קלאסית לאיזון המושלם 

אדריכלות - היכרות עם המאפיינים השונים של אדריכלות קלאסית יכולה לסייע בהקמת קונסטרוקציות שמתאימות לסגנון העיצוב הזה. מבחינה פרקטית, אדריכלות בסגנון קלאסי משתרעת גם על הסביבה שבה המבנה נמצא וגם על הפריטים שמרכיבים אותו. כתוצאה מכך, אדריכל שמתבקש ליישם את הסגנון הקלאסי לפי החזון של הלקוח חייב להכיר לעומק את המאפיינים שלו.

בראש ובראשונה, אדריכלות בסגנון קלאסי עוסקת בשמירה על איזון. זהו סגנון עיצוב שבו המטרה היא לשמור על אחידות, הטרוגניות ויציבות ואת זה משיגים באמצעות מאפייני אדריכלות שזהים זה לזה. בניגוד לאדריכלות מודרנית שמנסה להבליט את המגוון, באדריכלות בסגנון קלאסי אלו הניקיון וההיגיינה שנותנים את הטון.

התוצאה בפועל היא שכל עמוד ואלמנט של קונסטרוקציה עבור בתי יוקרה שמעוצבים בסגנון קלאסי חייבים לשמור על אותו הקו. במקביל, הם אמורים לשאת את אותו משקל ולתפקד באותה צורה. בהתאם לכך, הנחת המוצא של אדריכלות בסגנון קלאסי היא שרק באמצעות איזון במבנה אפשר יהיה להגיע לאיזון פנימי של האנשים שנמצאים בתוכו, ודבר זה תקף גם כשמדובר על בתים פרטיים - וגם על מבנים היסטוריים.

אדריכלות | הבית שלך לייעוץ אדריכלי

אם תמיד רצית לשלב בין מקצועיות, זמינות ומהירות גם בפרויקטים שקשורים לענף הבנייה – הגעת למקום הנכון. כעת רק נותר לך ליצור קשר עם נציגי מאיה אדריכלות ולקבל שירותי קונסטרוקציה מובילים. 

 צור קשר    054-569-5559     

ההודעה נשלחה בהצלחה

אדריכלות | סדר וסימטריה מובילים את התכנון
אדריכל שמתמחה בסגנון קלאסי.jpg

אדריכל שמתמחה בסגנון הקלאסי משתמש בעקרונות מנחים של סדר וסימטריה. בסגנון עיצוב כזה למעשה אין טעם לנסות לשמור על היררכיה, משום שכאמור כל הפריטים הדקורטיביים הבולטים הם בעלי תפקיד זהה. כמו כן, אדריכלות בסגנון קלאסי מגדירה בצורה ברורה מאוד את כללי הבנייה. שמירה על כללים אלו משלב הקמת הקונסטרוקציה ועד עיצוב חלל הפנים תדגיש את יתרונות הסגנון הקלאסי ותייחד אותו בהשוואה לעיצובים של בתים פרטיים אחרים.

על רקע האמור לעיל אפשר גם להבין כיצד מוקמות קונסטרוקציות אדריכליות של בתי יוקרה בסגנון קלאסי. כבר בשלבים המוקדמים של הבנייה מגדירים את הפרופורציות המדויקות, מתאימים את הקישוטים למבנה ובוחרים את החומרים. בהמשך, משתמשים בשיקולים הנדסיים ואסתטיים כדי ליצור תחושה של מבנה אורגני ועל מנת להשיג את המטרה של האיזון, הסדר והארגון.

על האף האמור לעיל, גם בתוך הקווים הנוקשים של אדריכלות בסגנון קלאסי יש מקום לביטוי אישי. בעלי מגרשים שרוצים להקים בתים פרטיים בסגנון קלאסי למשל יכולים להתייעץ עם אדריכל, לשאוב השראה מדוגמאות לפרויקטים דומים ולהכניס לתוכם את הטאצ' האישי שלהם. בין היתר, הגמישות היא תוצאה של שימוש בחומרי גלם מסוימים לעומת אחרים ובאופן שבו אפשר לשלב בין אלמנטים שהם חלק בלתי נפרד מאדריכלות בסגנון קלאסי: החל באבני ראשה, דרך עמודים בחזית המבנה וכלה הקורות וזיזים.

אדריכלות | איך מכניסים את סגנון העיצוב הקלאסי לחלל הפנים?

דוגמא נוספת היא הצבעים שנבחרים לעיצוב חלל הפנים בבתי יוקרה שמעוצבים בסגנון אדריכלות קלאסית. לצבעים יש משמעות בכל סגנון עיצוב, אך בכל הנוגע לאדריכלות קלאסית היא אפילו בולטת יותר. בעזרת גוונים בהירים וחמימים ניתן לפתוח את החלל, באמצעות צבעי שמנת וקרם אפשר להעניק לסלון אווירה מוארת ובאמצעות גוונים כהים ניתן גם לשדרג את המטבח.

אותם חומרים שמשמשים לטובת הקמת קונסטרוקציות בבתי יוקרה שמעוצבים סגנון אדריכלות קלאסי הם גם אלו שנמצאים בחלל הפנים. היות ומדובר בסגנון עיצוב שמשלב חומרים טבעיים, כדאי לעצב את חלל הפנים עם פרקט, עץ, בריקים ואריחי אבן טבעית. במילים אחרות, כל פריט שידגיש טקסטורות מן הטבע עשוי להתאים לעיצוב חלל הפנים בבתי יוקרה שמעוצבים בסגנון הקלאסי, כך שאפשרויות הבחירה הן נרחבות.

יש צורך כאמור בשילוב בין עיצוב החוץ והפנים על מנת לשמור על הקווים האחידים של אדריכלות בסגנון קלאסי. בסגנון הזה אין מקום לפשרות וגם לא כדאי לנסות לשלב בין אלמנטים מסגנונות אחרים, כי התוצאה עלולה להיות אקלקטית מדי. מה שכן מומלץ לעשות הוא להכניס את סגנון העיצוב הקלאסי של המבנה אל תוך חלל הפנים בסלון, במטבח ובחדרי המגורים.

בהרבה בתי יוקרה שהקונסטרוקציה שלהם מתוכננת בסגנון קלאסי ניתן לראות שכל פונקציה בחלל מודגשת על ידי אלמנטים שמאפיינים אותה. כתוצאה מכך, ישנו שימוש רב בפרופורציות שהתפקיד שלהן הוא לחזק את תחושת הגובה, הסימטריה והחזרתיות. תכנון חלל בצורה כזו יחמיא לסגנון האדריכלות הקלאסי ויחבר אותו לצרכי המשפחה.

אדריכלות בסגנון קלאסי גם בדירות קטנות

הטעות הנפוצה היא לייחס למאפיינים של אדריכלות בסגנון קלאסי התאמה לבתים גדולים בלבד. אף על פי שעל שטחים גדולים בהחלט ניתן להביא לידי ביטוי טוב יותר את המאפיינים של אדריכלות בסגנון קלאסי, אדריכל מקצועי יכול לעשות את זה גם בדירות קטנות. יתרה על כך, יש המון דירות קטנות שעבורן הסגנון הקלאסי מחמיא יותר כי הוא מייצר אווירה פתוחה ואשליה אופטית של מרחב גדול.

בסגנון הקלאסי משתמשים בפרופורציות אנושיות ושומרים על הרמוניה תוך ניצול היתרונות של חומרים טבעיים. אותם מאפיינים בדיוק יכולים להתאים גם לדירות קטנות או לבתים שעוברים שיפוץ. התנאי היחיד במקרה כזה יהיה לערב אדריכל מקצועי כבר בשלבים המוקדמים של התכנון, גם כדי להימנע מגודש צורני וגם על מנת לחסוך בהוצאות.

דירה קלאסית.jpg
אדריכלות קלאסית | סגנון אל-זמני

התפקיד של אדריכל הוא להדגיש את המרחב הפתוח ולהימנע מעומס יתר כדי לעצב בית פרטי בסגנון קלאסי. אם גם לך זה מרגיש נכון, נציגי מאיה אדריכלות וקונסטרוקציה ישמחו לקבל את פרטיך דרך האתר הרשמי.

אדריכלות בסגנון קלאסי מוכיחה את עצמה מימי יוון העתיקה, דרך רומא ועד מבנים היסטוריים בירושלים. לכל אורך ההיסטוריה הצליח הסגנון הקלאסי לשמור על העקרונות שלו ולא להשתנות. לפיכך, בית שמעוצב בסגנון קלאסי שומר גם הוא על הרלוונטיות והקסם שבו לאורך זמן. זה למעשה מה שהופך את סגנון האדריכלות הקלאסית למשהו ששווה להשקיע בו. מבחינת בעלי בתים ודירות, לקלאסיקה אין תאריך פג תוקף ומדובר בכלי יעיל להשבחת הנכס לפני מכירה ולשיפור משמעותי באיכות החיים.

CALLACT.png
bottom of page